O nas

Społeczeństwo z

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych XYZ powstało z inicjatywy osób, które od lat tworzą wydarzenia sportowe i kulturalne, oraz pomagają innym w rozwijaniu i realizacji swoich pasji. Początkowo jako nieformalna grupa pod nazwą Fabryka Aktywności, była platformą wymiany informacji między mieszkańcami o ciekawych wydarzeniach.


Jednak szybko okazało się, że ludzie skupieni wokół Fabryki Aktywności niosą ze sobą także potencjał organizacyjny. Tak właśnie Fabryka Aktywności wyprodukowała pierwsze imprezy. Początkowo nieśmiało – udział w organizacji cyklu biegowego parkrun Kędzierzyn-Koźle. Jednak już kilka miesięcy później w 2016 roku Fabryka Aktywności zorganizowała pierwszy bieg na dystansie 1609 metrów – Bursztynową Milę. Dzisiaj to cykliczna impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz biegów. 


W 2020 roku „wyprodukowała” Aktywny Kędzierzyn-Koźle. Cykl czterech biegów na różnych dystansach, w różnych miejscach, promujących okolicę Kędzierzyna-Koźla.


Nadszedł zatem czas, aby sformalizować swoje działania. Tak właśnie powstało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych XYZ, które dzisiaj jest głównym producentem Fabryki Aktywności.


Działamy w mocno przemysłowym terenie a naszym celem jest „produkowanie” jak największej ilości Fabryk: Kultury, Muzyki, Rozrywki, Sztuki, … Fabryk od A do XYZ.