o nas

Fabryka Aktywności robimy to z radością z pasją z wizją z pomysłem dla Was

Coś o nas … Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych XYZ znane jako Fabryka Aktywności XYZ, powstało z inicjatywy osób, które od lat tworzą wydarzenia sportowe i kulturalne. Staramy się pomagać innym w rozwijaniu i realizacji swoich pasji. Na początku trochę tak mniej śmiało … gdzieś po lasach… 

Początek Fabryki Aktywności XYZ wziął się od organizacji cyklu biegowego parkrun Kędzierzyn-Koźle. Kilka miesięcy później w 2016 roku zorganizowaliśmy pierwszy edycję Bursztynka – biegu na dystansie 1609 metrów. Bursztynowa (Piwna) Mila dzisiaj to kultowe, aktywne zakończenie pierwszej części sezonu biegowego. Bursztynek na stałe wpisał się w kalendarz biegów w tej części kraju, a biegacze z niecierpliwością oczekują początku lutego, kiedy to ruszają zapisy… W tym samym roku po raz pierwszy strachy i lach opanowały Twierdzę Koźle… Strasznie Fajna Piątka stała się faktem. I tak sobie biegaliśmy … nieformalnie.

W 2020 roku na świat padł blady strach… zapanowywała zaraza…  zamknięto lasy (sic!). Im dłużej były zamknięte tym bardziej chcieliśmy coś zrobić nielegalnie. Niczym u pomysłowego Dobromira, w naszych głowach, w trakcie „grupowych” (2-osobowych!) treningów zrodził się pomysł… Trzeba WYJŚĆ z podziemia… Tak powstał Aktywny Kędzierzyn-Koźle. Cykl czterech biegów na różnych dystansach, w różnych miejscach, promujących Kędzierzyn-Koźle. Świat zamknięty. Kraj zamknięty a my … biegaliśmy. Rozbiegaliśmy Key-Key, Opole, Racibórz … i inne miasta… Wakacyjny cykl stał się faktem… Jak się powiedziało A trzeba było powiedzieć B i … wkrótce XYZ 

Nadszedł czas, aby sformalizować swoje działania. Tak oto 2.października 2020 roku zalegalizowaliśmy Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych XYZ, które dzisiaj jest głównym producentem i „właścicielem” Fabryki Aktywności.

2021 rok to kolejne wydarzenia… druga edycja Aktywnego Kędzierzyna-Koźla, Bieg dla Europy. Szósta edycja Bursztynka. Hitowe wydarzenie na opolszczyźnie… bieg 6 godzinny! W październiku tuż po obchodach rocznicy powstania XYZ, powiedzieliśmy Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle… organizując pierwszy leśny półmaraton.

Przed nami kolejne wyzwania… Działamy w mocno przemysłowym terenie a naszym celem jest „produkowanie” jak największej ilości Fabryk: Kultury, Muzyki, Rozrywki, Sztuki, … Fabryk od A do XYZ. 

Co przyniosą kolejne lata … ? Mamy kilka pomysłów… biegowych…

2023 zaczynamy z przytupem. Key-Key na nasze zaproszenie odwiedzają ULTRASI z całej Polski. Blisko 200 uczestników pokonuje trasę pierwszego ultra maratonu w Kędzierzynie-Koźlu.

Zuchwałe Aktywności Dobrze Ekstremalnymi Kniajami czyli ULTRA ZADEK. Co będzie dalej? … 

dalej chcemy robić dobre aKKtywności

dla minimum tylu uczestników
0
Scroll to Top